Szkolenia żeglarskie Gdynia

facebook sign kursy motorowodne - kursy żeglarskie gdynia

sternik motorowodny

KURS NA PATENT

STERNIK MOTOROWODNY I MORSKI STERNIK MOTOROWODNY

KURSY motorowodne W WARSZAWIE
I GDYNI

Organizujemy kursy motorowodne na patent sternika motorowodnego i morskiego sternika motorowodnego w Warszawie i Gdyni oraz dowolnym miejscu wybranym przez grupę (min. 3 osoby).

Szkolenie na patent sternika motorowodnego realizujemy w 1 dzień. Szkolenia w Warszawie odbywają się na Wiśle w okolicach Portu Czerniakowskiego.  W Gdyni zapraszamy do Mariny Gdynia.

sternik motorowodny na wiśle
szkolenia motorowodne na wiśle

Charakterystyczna dla naszych szkoleń jest duża ilość praktyki - staramy się materiał szkolenia realizować na wodzie, tak aby absolwent kursu czuł się komfortowo za kierownicą w różnych sytuacjach.

Ćwiczymy w zespołach 3-4  osobowych + instruktor, na RIB-ach lub małych motorówkach.

Program szkolenia zawiera:

-  wodowanie łodzi,

-  przygotowanie do pływania, omówienie budowy, wyposażenia, procedur bezpieczeństwa,

-  manewrowanie na silniku na otwartym akwenie,

-  manewrowanie w porcie,

-  podejście do boi,

-  utrzymywanie łodzi na pozycji,

-  szybkie pływanie (bezpieczeństwo, trym silnika, zasady manewrowania przy dużych prędkościach),

-  kotwiczenie,

-  człowiek za burtą, inne manewry awaryjne (holowanie),

- podstawowe informacje z zakresu prawa drogi, planowania pasaży, nawigacji w porze dziennej.

Sternik motorowodny

Uprawnienia:

• prowadzenie jachtów motorowych po wodach śródlądowych;
  • prowadzenie jachtów motorowych o długości do 12 m po morskich wodach wewnętrznych;
  • prowadzenie jachtów motorowych na pozostałych wodach morskich w strefie do 2Mm, w porze dziennej.

Wymagania:

ukończenie 14. roku życia (osoby niepełnoletnie potrzebują dodatkowo pisemnej zgody opiekuna prawnego);

zdanie egzaminu sprawdzającego wymaganą wiedzę i umiejętności.

Morski Sternik motorowodny

Uprawnienia:

• prowadzenie jachtów motorowych po wodach śródlądowych;
  • prowadzenie jachtów motorowych o długości do 18m po wodach morskich.

Wymagania:

ukończenie 18. roku życia;

odbycie co najmniej dwóch rejsów po wodach morskich w łącznym czasie co najmniej 200 godzin żeglugi;

zdanie egzaminu sprawdzającego wymaganą wiedzę i umiejętności.

ZAPYTAJ